Pierniki i pierniczki

Data: 17 grudnia, 2017

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Grudzień – z mikołajkami, świątecznymi przygotowaniami, robieniem ozdób choinkowych i pieczeniem pierniczków jest miesiącem magicznym.

Ta magia zagościła w miniony poniedziałek 11.12 br. w naszej szkole. Uczniowie klasy 3b, wraz z panią Anią Smagą i Lucyną Łukomską, przygotowali przepyszne pierniczki na zajęciach „Potrafię sam”. Była to wspaniała okazja, aby razem spędzić czas oraz wypróbować sił w kulinarnych zajęciach. Każde dziecko dzielnie ugniatało i wałkowało ciasto, a następnie wykrawało piernikowe choinki, aniołki, reniferki, czy gwiazdki. Gdy ciasteczka zostały upieczone każdy z ochotą zabrał się do ich dekorowania. Wśród lukru, cukrowych ozdób, kolorowych posypek, powstawały niepowtarzalne wzory i kształty pierników. W całej szkole czuć było miłe zapachy, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec dzieci zabrały słodkie niespodzianki do domu. Te własnoręcznie zrobione pierniki będą  wspaniałym prezentem dla najbliższych  oraz ozdobą świątecznego stołu.

WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT!!!