„PIĄTKA” WYRÓŻNIONA

Data: 7 listopada, 2011

21 października Zespół Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego stał się miejscem obchodów 90-lecia Ruchu Młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża na ziemi ostrowskiej oraz Dni Honorowego Krwiodawstwa. Gospodarzem i jednocześnie organizatorem tej uroczystości był kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Ostrowie Wielkopolskim Pan Edmund Siwek. W tym uroczystym dniu uhonorowano zasłużonych krwiodawców i podziękowano osobom od lat zaangażowanym w działalność ostrowskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Wyróżniono także szkoły za zasługi na rzecz PCK. W tym roku Kapituła Odznaki Honorowej w Warszawie nadała naszej szkole na sztandar Odznakę Honorową PCK III stopnia.  Pani Dyrektor Dorota Cieśla podziękowała za odznaczenie szkoły i życzyła owocnej współpracy na kolejne lata. Obchody 90-lecia uświetniła przygotowana przez panie: Monikę Wawrzyniak, Agnieszkę Organistę i Małgorzatę Szczepaniak część artystyczna. Całości przyświecały słowa Jana Pawła II: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa przybyłych gości. Kontynuacją obchodów był udział pocztu sztandarowego i członków Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunami we Mszy Świętej w niedzielę 23 października w Konkatedrze.