„Piątka” WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA

Data: 15 października, 2012

W ostatnim czasie wiele powodów do dumy dała Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim drużyna, która brała udział w sztafetowych biegach przełajowych. W pierwszym etapie – w Mistrzostwach Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, które odbyły się 26 września br. na terenie Zalewu Piaski – Szczygliczka, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 spisała się rewelacyjnie i zajęła I miejsce awansując do Mistrzostw Powiatu. 5 października na terenie Parku Natury w Odolanowie Ostrowski Szkolny Związek Sportowy zorganizował kolejny etap w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach tych wystartowała drużyna SP 5 , która pokonując pozostałe sztafety zajęła I miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. W finale tym, który odbył się 12 października na Hipodromie Wola w Poznaniu wystartowało 37 drużyn, w tym także sztafeta Szkoły Podstawowej nr 5. Po zaciętej rywalizacji ostrowska „Piątka” uplasowała się na wysokim II miejscu, osiągając spektakularny sukces. Ten znakomity wynik to zasługa całego zespołu, który wystąpił w następującym składzie : Weronika Hipp, Anna Przysada, Julia Szczepaniak, Anna Walczak, Gabrysia Bendkowska, Anastazja Grzyb, Klaudia Kaczmarek, Patryk Biegański, Bartłomiej Fita, Aleksander Kobylański, Michał Zuchowski, Jakub Biegański, Mateusz Nawrot, Mateusz Rachwalski.