„Piątka w Półfinale Wojewódzkim”

Data: 26 marca, 2013

26 mara w Kraszewicach odbył się finał rejonu w koszykówce chłopców. W zawodach tych wzięła udział reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5. Nasza drużyna w pierwszym etapie rozgrywek miała do rozegrania dwa mecze. W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 1 z Pleszewa. Po zaciętym i pasjonującym meczu wygraliśmy ostatecznie 32–26. W kolejnym meczu przyszło nam zmierzyć się ze Szkołą Podstawową nr 3 Kępno. Po bardzo dobrej grze chłopców z „Piątki” zakończyliśmy to spotkanie wynikiem 43–18. Dzięki tym wygranym nasza drużyna znalazła się w finale grając z gospodarzami tych zawodów – Kraszewicami. Ten mecz również dostarczył wszystkim zgromadzonym wielu emocji i po zaciętym do ostatnich sekund meczu nasza szkoła wygrała to spotkanie 26-21. Zwycięstwo to sprawiło, że Szkoła Podstawowa nr 5 awansowała do Półfinału Wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowali : Bazak Dawid, Zaremba Mateusz, Jasiński Paweł, Spaleniak Jakub, Zaremba Wojciech, Zaradny Kamil, Ziółkowski Jakub, Mrowiński Jakub, Miszczak Marcin, Semczyszyn Kacper, Zaremba Mikołaj, Suski Nikodem. Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia w Półfinale Wojewódzkim.