„PIĄTKA” NAJWIĘKSZYM ZBIERACZEM ZŁOTA

Data: 19 października, 2021

W Cechu Rzemiosł Różnych na Powiatowej Konferencji Opiekunów Szkolnych Kół PCK podsumowano Ogólnopolską Akcję Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota” 2021.

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych i zdobyła tytuł „Największego Zbieracza Złota” Udało się uzbierać 1165,86 zł! Dziękujemy całej społeczności szkolnej za przyłączenie się do akcji Szkolnego Koła PCK. Zebrane grosiki pozwoliły dofinansować organizację letniego wypoczynku dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin będących pod opieką Polskiego Czerwonego Krzyża.

Spotkanie było także okazją do złożenia gratulacji w imieniu Szkoły Podstawowej nr 5 – Panu Edmundowi Siwkowi – kierownikowi Biura Zarządu Rejonowego PCK w Ostrowie Wielkopolskim, który otrzymał wyróżnienie z rąk wicewojewody wielkopolskiego za propagowanie idei czerwonokrzyskiej w szkołach.