„Piątka” Największym Zbieraczem Złota PCK

Data: 17 września, 2018

W miniony piątek w Cechu Rzemiosł Różnych odbyła się Powiatowa Konferencja Opiekunów Szkolnych Kół PCK. Na spotkaniu podsumowano pracę kół oraz przedstawiono propozycje działań na nowy rok szkolny 2018/2019. W programie konferencji omówione zostały także wyniki Ogólnopolskiej Akcji Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota” realizowanej w rejonie ostrowskim. W minionym roku szkolnym członkowie Szkolnego Koła PCK propagowali czerwonokrzyską akcję, która miała na celu pozyskanie funduszy na dofinansowanie wakacji letnich dla dzieci z rodzin potrzebujących. Szkoła Podstawowa nr 5 otrzymała dyplom Największego Zbieracza Złota 2018 za zebraną kwotę 716, 80 – największą wśród ostrowskich szkół podstawowych. Zbieranie grosików przez uczniów naszej szkoły było przy okazji promocją pracy wolontariatu. Akcja po raz kolejny pokazała, że w prosty sposób marzenia wielu dzieci mogą zostać spełnione. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY każdemu, kto przyłączył się do naszej akcji i już dziś zachęcamy wszystkich, zarówno tych małych, jak i dużych, do zbierania grosików w kolejnej edycji konkursu.