“Piątka” na sportowo

Data: 22 grudnia, 2011

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 odnotowali szereg sukcesów w wielu dyscyplinach sportowych. Na pierwszy plan wysuwają się sukcesy w koszykówce dziewcząt – zarówno w Ogólnopolskim Andrzejkowym Turnieju Koszykówki, jak i w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Koszykówki nie znalazły sobie równych, w obu przypadkach zdobywając pierwsze miejsca. Dziewczęta zajmują również pierwsze miejsce w Wielkopolskiej Lidze Młodziczek Młodszych z dużymi szansami na ostateczny triumf. Drugą wiodącą w szkole dyscypliną są szachy, w której szczególnie bryluje Filip Michalski – mistrz Miasta i Powiatu Ostrowskiego oraz zdobywca II miejsca w Finale Wojewódzkim oraz Michał Marciniak – zdobywca II miejsca w Mistrzostwach Miasta i Powiatu oraz V miejsca w Finale Wojewódzkim. Uzupełnieniem mistrzowskiego tercetu jest Adam Niezgódka – zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Miasta i Powiatu. Szachy to jednak nie tylko domena chłopców – w kategorii dziewcząt tytuł mistrzowski na szczeblu Miasta i Powiatu zdobyła bowiem Adrianna Jędras. Szkoła może pochwalić się również grupą utalentowanych biegaczy, czego potwierdzeniem są I miejsce w Mieście i II w Powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych, udział w Finale Wojewódzkim w Biegach na Orientację, a także sukcesy indywidualne – pierwsze miejsca Weroniki Hipp w Biegu Niepodległości a także prestiżowym Crossie Fiedlera oraz I miejsce Anny Walczak i II miejsce Wiktorii Jakubowicz w tej drugiej imprezie. Szkolne duety badmintonowe zdominowały lokalnych rywali na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zwyciężając w Mistrzostwach Miasta (Maja Grzesiak i Klaudia Grzesiak oraz Dawid Płokarz i Michał Zuchowski). Maja i Klaudia powtórzyły ten sukces w Mistrzostwach Rejonu, zaś Dawid i Michał zajęli w tych zawodach III miejsce. Uzupełnieniem medalowego dorobku „Piątaków” jest III miejsce zdobyte przez reprezentację szkoły w Mistrzostwach Miasta w pływaniu. Powyższe sukcesy naszych uczniów pozwoliły uplasować się szkole na VI miejscu Klasyfikacji Szkół Podstawowych województwa wielkopolskiego (na 213 klasyfikowanych szkół).

Powyższe sukcesy nie byłyby możliwe gdyby nie talent i zaangażowanie uczniów, jednak warto zwrócić uwagę i docenić trud trenerów włożony w prawidłowe przygotowanie do udziału w zawodach młodych zawodników.