“Piątka” dla Zdrowia

Data: 16 czerwca, 2013

W  piątek 14 czerwca, jak co roku  społeczność  Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyła w „Pikniku Zdrowia“ zorganizowanym przez Zespół Promocji Zdrowia oraz Stowarzyszenie Medihelp.

Dzieci wraz z nauczycielami miały okazję obejrzeć filmy profilaktyczne dotyczące sposobów rozpoznawania chorób oddechowych oraz ich przyczyn i możliwości zapobiegania. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli także dokonać pomiaru ciśniena tętniczego krwi oraz spirometrii.

W drugiej części pikniku odbyły się zawody i konkursy sportowe w których zarówno uczniowie młodsi, jak i sami nauczyciele świetnie sie bawili. Tor przeszkód okazał się nie lada wyzwaniem. W sali gimnastycznej odbywał się turniej sprawnościowy dla uczniów  klas IV – VI. Elementem najbardziej emocjonującym  okazała się prezentacja nakrycia głowy przygotowana przez wszystkie oddziały w naszej placówce. Uczniowie wraz z wychowawcami prezentowali 24 różnorodne kapelusze w kształcie owoców, warzyw, roślin, ziół i drzew jednocześnie omawiając ich właściwości zdrowotne.

Na zakończenie pikniku odbył się długo oczekiwany mecz koszykówki absolwentów naszej placówki oraz zaproszonych gości. Szybko okazało się, że  niegdyś drużyna uczniów kierowana przez Krzysztofa Cnotliwego także dziś okazała się najlepsza. W meczu wystąpili: Mikołaj Spała, Jakub Kowalski, Jakub Kasprzak, Adrian Zawadzki, Mikołaj Michalski. Ze strony gości: Radosław Balicki, Jacek Wawrzyniak, Włodzimierz Malik, Paweł Gołdyn, Dariusz Zimny, Marian Posadzy, Kasper Smektała.

Zdrowie to najcenniejsza rzecz o której nie tylko należy mówić ale także o nie dbać. Jako jedyna szkoła w powiecie ostrowskim mająca certyfikat krajowy Szkoły Promującej Zdrowie staramy się w każdych działaniach placówki o tym wychowankom przypominać.