PIĄTKA CZWARTA W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Data: 29 kwietnia, 2018

Z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim w Finale Wojewódzkim w Koszykówce Chłopców, który odbył się w dniach 20-21.04.2018r. Osiem zespołów z całego województwa wielkopolskiego zostało podzielone na dwie czteroosobowe grupy. W grupie A grały drużyny SP 1 Ostrów Wlkp., SP 7 Leszno, SP 7 Poznań, SP 4 Piła. W grupie B – SP 5 Ostrów Wlkp, SP 1 Suchy Las, SP 2 Gniezno i SP 3 Słupca. W grupie nasza drużyna po bardzo dobrej grze wygrała wszystkie trzy mecze. Niestety kryzys przyszedł w półfinale, a efektem tego była porażka z Poznaniem. Mecz o trzecie miejsce graliśmy zaraz po meczu półfinałowym, mimo ambitnej walki zmęczenie dało znać o sobie i musieliśmy uznać wyższość zespołu z Gniezna. Piątkę reprezentowali: Aleksander Smektała, Maksymilian Zieliński, Eryk Bogusławski, Jakub Woźniak, Filip Skowronek, Aleksander Gerlich, Nikodem Dudek, Witold Woźnica, Maksymilian Matyszczyk, Jan Budzyń, Hubert Mielcarek.