“Piąteczka” na MajOSTaszkach

Data: 14 maja, 2015

Szkoła Podstawowa nr 5 kolejny raz zaangażowała się w przygotowanie Festynu Miejskiego MajOSTaszki 2015. Uczniowie z rodzinami oraz dyrekcja i nauczyciele spotkali się w niedzielne popołudnie w „Poziomkowym ogrodzie” – strefie dla dzieci, która mieściła się na parkingu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.

Tematyką przewodnią podjętych działań była podróż do Krainy Bajek i Baśni. Wystrój naszej komnaty nawiązywał do sali królewskiej oraz wnętrza chatki babci Czerwonego Kapturka, natomiast na zewnątrz stała kareta Kopciuszka, w której zainteresowani odwiedzający mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie klas IV-VI wcielili się w znane baśniowe postaci: Pana Kleksa, Czerwonego Kapturka, księżniczki, wróżki, towarzysząc przybyłym gościom zachęcali do udziału w konkursach: baśniowe kalambury, Quiz o bajkach, konkurs plastyczny, projektant królewskiej biżuterii. Dzieci miały okazję wyrazić przeżycia w postaci twórczej ekspresji – rysunek kredą na asfalcie. Najstarsi lektorzy naszej szkoły – uczniowie klasy VI, czytali ulubione bajki najmłodszym uczestnikom festynu. Nikt nie odszedł z pustymi rękoma, milusińscy wystrojeni w królewskie korony i bransolety, otrzymali słodkie upominki.

Artystyczno-ruchowe  umiejętności zaprezentowali na majOSTaszkowej scenie najmłodsi uczniowie klas I-III, prezentując bardzo energetyczne układy taneczne do “Lollipop” oraz “Czekolady”. Natomiast rodzice z dziećmi, pod kierunkiem animatorki “wyginali śmiało ciało”, pokonując hula-hopowe przeszkody.

Podczas festynu w bloku Ostrowska Giełda Talentów, na scenie głównej w Parku Miejskim wystąpili uczniowie naszej szkoły. Prowadzący, p. Szymon Matyśkiewicz przedstawiał wszystkich uczestników giełdy. Naszą szkołę reprezentował Jan Gąsiorek – uczeń kl. II a – laureat wewnątrzszkolnego konkursu “Mam talent”. W jego interpretacji usłyszeliśmy wiersz Jana Brzechwy pt. “Kwoka”. Szkolny Chór “GAMA” – to grupa wspólnie muzykujących, rozśpiewanych, radosnych dzieciaków. Swoimi występami uświetniają uroczystości szkolne i środowiskowe. Chór uczestniczy w Programie Narodowego Forum Muzyki “Akademia Chóralna”. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m. in. Pucharu Starosty Ostrowskiego, Złotego Pasma Muzycznego. Podczas  Ostrowskiej Giełdy Talentów zaśpiewał: “Piosenkę drewnianych lalek” oraz piosenkę pt. “Prosimy was o uśmiech”. Po udanych prezentacjach nadszedł czas na festynowe atrakcje.

Odwiedzający nasz „bajkowy kącik”, chętnie brali udział w prowadzonych zabawach i konkursach, podziwiali pomysłowość i talent uczniów.  Natomiast uczniowie mieli okazję zaprezentować to, nad czym pracują na szkolnych kółkach zainteresowań.

Uważamy, że festyn majOSTaszkowy pokazał, jak bardzo utalentowane i pomysłowe dzieci ma Ostrów Wielkopolski.

Dyrektor Szkoły Dorota Cieśla pragnie podziękować za zaangażowanie w festynie  uczniom i rodzicom oraz naszym nauczycielom: Kazimierze Grzegorczyk, Annie Karpińskiej, Małgorzacie Szczepaniak – koordynatorki,  Elżbiecie Frąszczak, Kindze Łosiewicz, Barbarze Jurczak, Lucynie Łukomskiej, Elżbiecie Skrzypek, Karinie Brzykcy, Beacie Olszak, Monice Wawrzyniak, Katarzynie Krawczyk, Irenie Tresce, Małgorzacie Jędrzejak, Anecie Marciniak, Iwonie Szwarczyńskiej oraz Pawłowi Królakowi.