Patriotycznie w Klubie Seniora “Złoty Wiek”

Data: 20 maja, 2018

W środę 16 maja 2018r. w Ostrowskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora „Złoty Wiek”, w którym miał zaszczyt uczestniczyć nasz szkolny Chór “Gama” pod dyr. Ireny Treski. Zaproszonych gości powitała p. Emilia Markiewicz, prezes ostrowskiego Klubu Seniora „Złoty Wiek”. Przed dostojną publicznością chór zaprezentował utwory, które są wizytówką zespołu. Ze względu na obchody stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości nie zabrakło pieśni o tematyce patriotycznej, takich, jak: “Rota”, “Witaj, majowa jutrzenko”, “Marsz Pierwszej Brygady”, “Przybyli ułani”, “O mój rozmarynie”, “Serce w plecaku”, “Pałacyk Micha”, “Deszcz jesienny”, czy “Dziewczyna z granatem w ręce”, do której akompaniował na gitarze klasycznej tato jednej z chórzystek, p. Adam Olszak. Zaprosiliśmy również wszystkich do wspólnego śpiewania. Nasz występ bardzo się podobał publiczności, o czym świadczyły gorące brawa. Pani Emilia Markiewicz złożyła podziękowania wszystkim występującym oraz ich opiekunom. To wspaniale, że młode pokolenie wykorzystuje swoje talenty, aby nieść radość innym i pamiętać o tym, co zostało zapisane na kartach historii naszego Kraju przez Tych, Którzy przez lata walczyli o Jego NIEPODLEGŁOŚĆ.