Ostrowska Księga Przepisów

Data: 20 grudnia, 2013

“Ostrowska Księga Przepisów” to projekt realizowany przez uczniów szkół podstawowych w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywającego się na Rynku naszego miasta. W poniedziałek 16 grudnia uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Łukaszewską, zaprezentowali na parterze ostrowskiego Ratusza dwa przepisy na wigilijne potrawy – wigilijny makowiec oraz karp w szarym sosie. Ilustracją do prezentowanych przepisów były własnoręcznie wykonane plakaty oraz kartki z treścią przepisu, które mieszkańcy miasta mogli zabrać ze sobą do domu. Odwiedzający wystawę prezentowaną przez naszych uczniów mogli spróbować pysznych świątecznych przepisów. W tym dniu na scenie Jarmarku wystąpił z koncertem kolęd nasz chór szkolny “GAMA” pod dyrekcją Pani Ireny Treski.