„Ostrów Wielkopolski, to jest moje miasto, to jest mój dom” – podsumowanie projektu.

Data: 6 listopada, 2014

4 listopada 2014 roku w ostrowskim Forum Synagoga odbyło się podsumowanie szkolnego projektu „Ostrów Wielkopolski, to jest moje miasto, to jest mój dom”, który realizowaliśmy od stycznia 2014 roku w związku z trzysetną  rocznicą relokacji miasta. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, Pan Jarosław Urbaniak Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Pani Agnieszka Milewska przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5, dyrektorzy ostrowskich szkół, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Celem projektu było poznanie historii naszego miasta, dawnych właścicieli, znamienitych postaci, zabytków,  pochodzenie herbu, poznanie położenia geograficznego, wspieranie  rozwoju społecznego dzieci przez nawiązywanie nowych kontaktów społecznych, integracja grup poprzez uczestniczenie w uroczystościach, konkursach, zmaganiach sportowych oraz uświadomienie ważności poznania małej Ojczyzny.

Podczas uroczystości przedstawiono najważniejsze zadania projektowe oraz zaprezentowano pokaz slajdów z działań. Adresatami projektu były nie tylko dzieci i grono pedagogiczne naszej szkoły, ale także rodzice, którzy aktywnie włączyli się w wiele przedsięwzięć oraz społeczność ostrowskich szkół biorąca udział w zorganizowanych przez nas konkursach międzyszkolnych.

Nastrojowa muzyka, blask świec w pełni oddały panujący nastrój.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród w konkursach międzyszkolnych: literackim, plastycznym i fotograficznym. Pan Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego  objął patronatem Konkurs literacki na list oficjalny o nadanie imienia Jana Jerzego Przebendowskiego jednej z ostrowskich ulic. Konkurs ten został także rozstrzygnięty przez  komisję nauczycieli języka polskiego pracujących w szkołach gimnazjalnych.

Laureatami zostali:

MIEJSCE I – Gabriela Blandzi SP7

MIEJSCE II – Julia Olkiewicz SP11

MIEJSCE III – Wiktoria Czechowska SP 6

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny oraz fotograficzny „Zabytki Ostrowa Wielkopolskiego”.

Nagrody otrzymali:

MIEJSCE I – Katarzyna Wczesna SP Spółdzielni Oświatowej Edukator

MIEJSCE II – Jakub Marcinkowski SP 5

MIEJSCE III – Karolina Sumisławska SP Spółdzielni Oświatowej Edukator

Konkurs plastyczny o tej samej tematyce dla klas I-III

MIEJSCE I – Marcin Nowacki- Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

MIEJSCE II – Szymon Sobczak, SP Spółdzielni Oświatowej Edukator

MIEJSCE III – Natalia Pokrywa SP7

Laureaci konkursu fotograficznego:

MIEJSCE I – JAKUB Mrowiński SP 5

MIEJSCE II – Kamil Maćkowiak SP Spółdzielni Oświatowej Edukator

MIEJSCE III – Marta Żyłka SP5 i Agata Pieniężna SP7

Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5.

Czas umiliły gościom występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, Joanny Skoczylas, która zagrała na fortepianie utwór pt. „Gaduła”, Kacper Kaczmarek w akordeonowym utworze  „Nowoczesny walc” oraz Julia Pastok śpiewając „Sen o Ostrowie”.