Ostrów – miasto kolei

Data: 10 stycznia, 2013

W ramach kolejnych zajęć rewalidacyjnych mających na celu uspołecznianie naszych podopiecznych grupa pod opieką pani Danuty Adamik i Małgorzaty Monety-Molskiej w dniu 9 stycznia br. korzystając z komunikacji miejskiej wyruszyła do Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych przy ul. Wolności na wystawę „Ostrów – miasto kolei”. Nasi uczniowie mieli tam okazję z bliska pooglądać modele, zdjęcia różnych pociągów, ale największą atrakcją była makieta kolejki. Pod czujnym okiem starszych kolegów i koleżanek z Zespołu Szkół nasi uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak na kolei sterując ruchem pociągów. Pod asystą tychże kolegów i koleżanek, słuchając w tle przebojów związanych z pociągami dzieci miały również okazję pokolorować różne wagony i pociągi, by na końcu wyrazić swoje przeżycia w księdze gości. Dzień ten zakończył się wizytą w kościele Św. Antoniego, gdzie korzystając z okresu karnawałowego dzieci oglądały szopkę bożonarodzeniową.