Ostrów i okolice w malarstwie, rysunku i grafice

Data: 28 czerwca, 2014

Pod takim tytułem odbyła się  ostatnia w tym roku szkolnym – 26 czerwca –  lekcja muzealna. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak,  mamą Kornelii – Justyną Karpowicz oraz ciocią Ani – panią Beatą Herbik.

Wystawa zawiera około 80 prac, z których znaczna część jest własnością Ostrowian. Obrazy przedstawiają nasze miasto, jego najciekawsze budynki oraz zakątki. Znajdziemy tam więc ostrowską farę oraz kościół pod wezwaniem św. Antoniego, kościół Najświętszej Marii Panny, plac 23 Stycznia i mieszczącą się na nim „Gajgowę”, domy na rynku czy ostrowski ratusz. Tematem prac jest nie tylko Ostrów, ale również jego okolice, np. Pałac Myśliwski w Antoninie. Prace wykonane są  różnymi technikami – w drzeworycie, linorycie, są prace malarskie, rysunki oraz grafika.

Po wystawie oprowadzała nas pani Kasia Bielawska – artystka plastyk. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się naszemu miastu oraz zmianom, jakie w nim zaszły w przeciągu dziesięcioleci.

Następnie uczniowie sami zamienili się w artystów i przy użyciu pasteli olejnych stworzyli przepiękne prace, ukazujące nasze miasto.

Spotkanie w muzeum zamknęło cykl zajęć pod hasłem „Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego”. Następne odbędą się już w przyszłym roku szkolnym.