„Opowiedz mi bajkę”

Data: 16 grudnia, 2017

W środę 13 grudnia w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim miało miejsce podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego dla Dzieci pod nazwą „Opowiedz mi bajkę”. Jego celem było kształtowanie wyobraźni, nabywanie umiejętności posługiwania się słowem pisanym, rozwijanie sztuki pisania dłuższych tekstów oraz promocja młodych twórców. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i oceniany w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i IV-VI.

Jury,  w składzie Maria Libera – przewodnicząca, Aneta Kołodziejczyk-Trawińska i Lidia Tomala, oceniło prace pod względem: stylistycznym, wartości artystycznej, zasobu słownictwa, pomysłowości, oryginalności oraz samodzielności. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zdobyła uczennica klasy IIIa  Maja Skoczyńska, za opowiadanie pt. „Rosa”. Majka zdobyła jednocześnie wyróżnienie plastyczne za ilustracje do tego utworu. Również druga uczennica naszej klasy, Nadia Kucharska, zdobyła dwa wyróżnienia: za utwór literacki pt. „Zaczarowany słowik” oraz plastyczne za ilustracje do utworu.

Wśród wyróżnionych znalazła się również uczennica klasy IVdOlga Kazowska za opowiadanie „Ruda wiewiórka”.

Gratulujemy dziewczynkom sukcesu, a dodatkową nagrodą w konkursie jest również publikacja nagrodzonych i wyróżnionych utworów w okolicznościowym wydawnictwie książkowym Biblioteki.