„Opera w Baśni, Baśń w Operze”

Data: 23 września, 2015

We wtorek 22.09 uczniowie klasy Ib integracyjnej wraz z panią Lucyną Łukomską i panią Kasią Grzegorczyk, wzięli udział w spektaklu muzycznym pt: „Opera w Baśni, Baśń w Operze” w Ostrowskim Centrum Kultury. Było to niesamowite i niezapomniane przeżycie dla wszystkich dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w klasie pierwszej. Przedstawienie opowiadało historię o poszukiwaniu szczęścia, którym okazała się…… muzyka. Na scenie oprócz wspaniałych aktorów, rozbrzmiewał śpiew i muzyka klasyczna takich kompozytorów, jak Rossini czy Mozart. W spektaklu można było zobaczyć znane baśniowe postaci, które odkrywały przed dziećmi piękno muzyki. Na scenie pojawiła się Rusałka, Don Kichot, Kopciuszek, Jaś i Małgosia czy nawet Czarownica. Baśniowa sceneria, przepiękne, kolorowe kostiumy, cudowne dekoracje i niesamowite efekty wizualne, przeniosły małych i dużych widzów w krainę fantazji. Żadne dziecko się nie nudziło, gdyż wszyscy bohaterowie zachęcali widzów do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. Po przedstawieniu aktorzy zostali nagrodzeni gorącymi brawami, a oczarowani uczniowie z piosenką na ustach, wrócili do szkoły.