Ogromny sukces uczennicy naszej szkoły na Olimpiadzie Matematycznej Juniorów

Data: 25 marca, 2024

W dniach 16-17 marca 2024 roku odbył się XIX finał Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Do olimpiady przystąpiło ponad 6295 uczniów z 946 szkół. Do finału zakwalifikowało się 120 uczniów z 91 szkół, a 55 z nich otrzymało tytuł laureata.

Niezmiernie miło jest nam zakomunikować, że uczennica naszej szkoły, Nina Głowacka, została laureatką Olimpiady Matematycznej Juniorów. Nina jest uczennicą klasy piątej i była najmłodszą uczestniczką tego konkursu.

Dla podkreślenia rangi tego konkursu – laureaci i finaliści Olimpiady Matematycznej Juniorów są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z matematyki i przyjęci w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych, Nina dokonała tego będąc uczennicą klasy 5.

To niezwykłe osiągnięcie stanowi potwierdzenie, że ciężka praca, poświęcenie i determinacja prowadzą do spektakularnych rezultatów, niezależnie od wieku. Nina jest przykładem tego, że żadne wyzwanie nie jest zbyt wielkie, jeśli podejmujemy je z pasją i zaangażowaniem.

Niech ten sukces będzie inspiracją dla innych uczniów, zachęcając ich do podążania za swoimi marzeniami i do osiągania wybitnych rezultatów nie tylko w dziedzinie matematyki, ale także we wszystkich obszarach życia.

Serdecznie gratulujemy Nine i życzymy jej dalszych sukcesów na drodze do realizacji swoich marzeń!