Ogólnopolskie warsztaty chórmistrzowskie

Data: 22 marca, 2017

W sobotę 18 marca 2017r. w n Klubie – Galeria Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się w ramach Projektu “Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska” ogólnopolskie warsztaty chórmistrzowskie dla dyrygentów chórów szkolnych  regionu Południowej Wielkopolski oraz Wielkopolski Północnej i Zachodniej. Warsztaty na temat: „Elementy techniki wokalnej w podziale wielogłosu” poprowadziła prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska. Do udziału w warsztatach zaproszony został nasz Chór “Gama”, którego opiekunem jest p. Irena Treska. Po intensywnych i absorbujących ćwiczeniach, podczas których nie zabrakło dziecięcego humoru i miłej atmosfery, nastąpiło omówienie prowadzonych zajęć. Chórzyści spisali się na medal. Wyśpiewali to, co już potrafią, zyskali cenne wskazówki, dotyczące emisji głosu oraz techniki wokalnej przygotowującej do wykonywania utworów wielogłosowych. Nad całością spotkania czuwali Kuratorzy Regionalni projektu: p. Jerzy Wojtaszek, p. Aleksandra Wojtaszek.