OGÓLNOPOLSKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

Data: 27 maja, 2012

W dniach 18 do 21 maja 2012 r. czworo uczniów z naszej szkoły brało udział w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Szachach w Łazach k/ Koszalina.

Drużynę z Ostrowa stanowiła wspaniała czteroosobowa drużyna z naszej szkoły: Adrianna Jędras  III e, Filip Michalski VI a, Michał Marciniak  VI b oraz Adam Niezgódka  VI d.

Każda z 28 drużyn z całej Polski, brała udział w jedenastu rundach. Po każdej przeliczano punkty drużyny oraz indywidualnych zawodników, a następnie kojarzono następne pary do gry. Mistrzostwa przebiegały w sportowej, ale przede wszystkim, w przyjaznej atmosferze. Ci sami zawodnicy, którzy konkurowali ze sobą przy szachownicy, czas wolny spędzali wspólnie grając w piłkę nożną, tenis stołowy czy zwyczajnie rozmawiając. W czasie wolnym młodzi szachiści spacerowali  po nadmorskiej plaży, wsłuchując się w relaksujący szum morskich fal.  Nasz zespół zajął drużynowo VIII miejsce. Natomiast w indywidualnej punktacji Adam Niezgódka zajął dodatkowo II miejsce  na trzeciej szachownicy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.