Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w koszykówce dziewcząt

Data: 5 grudnia, 2011

Zespół UKS “Piątka” SP5 Ostrów Wielkopolski wygrał Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w koszykówce dziewcząt rocznik 1998 i 2000. Turniej został rozegrany w Łodzi w dniach od 2 do 4 grudnia 2011 roku.

Organizatorem turnieju był ŁKS Basket Łódz. Mecze rozgrywane były w hali sportowej ŁKS Łódz.

W kategorii dziewcząt rocznik 2000 wystartował zespół UKS „Piątka” Ostrów Wielkopolski. Pozostałe zespoły tej kategorii to: ŁKS Łódz, TK Alles Głowno I, PTK Pabianice, Widzew Łódz,- TK Alles Głowno II, Basket Aleksandrów Łódzki, MOSiR Bochnia.

Wyniki zespołu UKS „Piątka” Ostrów Wielkopolski :

mecze grupowe :

UKS „Piątka” – ŁKS Łódz – 51 : 12

UKS „Piątka”  – TK Alles Głowno I – 100 : 6

UKS „Piątka”  – PTK Pabianice – 99 : 2

I miejsce w grupie.

mecz półfinałowy: UKS „Piątka” – TK Alles Głowno II – 94 : 8

Finał: UKS „Piątka” – MOSiR Bochnia – 34 : 18

I miejsce w turnieju: UKS „Piątka” Ostrów Wlkp.

II miejsce: MOSiR Bochnia

III miejsce: ŁKS Łódz.

MVP turnieju została Weronika Hipp, a do najlepszej „piątka” turnieju wybrana została Natalia Benedykcińska – obie zawodniczki z ostrowskiego klubu. W zespole UKS „Piątka” grały : Weronika Hipp, Anna Walczak, Weronika Kania, Natalia Benedykcińska, Wiktoria Jakubowicz, Barbara Majchrzak i gościnnie młodziczka „Ostrovii”- Nikola Czerwińska.