Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29 września !

Data: 4 października, 2021

W środę 29 września uczniowie z klasy Ic  udali się do biblioteki szkolnej. Uczniowie otrzymali zaproszenie od  Pani Kazimiery Grzegorczyk. Były to zajęcia biblioteczne w ramach  

Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001r. z inicjatywy 

Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. Czytanie m.in.  stymuluje rozwój dzieci i młodzieży, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, poszerza naszą wiedzę. W tym dniu uczniowie z I c z zaciekawieniem i uwagą wysłuchali opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej „Gang  Swojaków. O tym, że pomoc ma moc”. Celem tego spotkania było również zachęcenie uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej i do czytania książek, które według Wisławy Szymborskiej jest: „..najpiękniejszą zabawą, jaką  sobie ludzkość wymyśliła”.