Odpadów segregowanie to pozytywne działanie

Data: 12 grudnia, 2013

Pod takim tytułem ogłoszony został konkurs ekologiczny, którego podsumowanie miało miejsce 12 grudnia 2013r. w Ostrowskim Centrum Kultury. Organizatorem konkursu był Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A, a patronat nad nim objął Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego i organizowany w czterech grupach wiekowych. Jego celem było propagowanie segregacji odpadów celem utrzymania czystości i porządku na terenie naszego miasta i nie tylko.

Uczniowie klas I-III wykonywali mozaikę z wykorzystaniem tkanin i materiałów włókienniczych, natomiast uczniowie klas IV-VI witraż.

Na podsumowanie konkursu zaproszono następujących uczniów naszej szkoły:

klasa II a – Julia Cieszyńska, Aleksandra Grzela, Antonia McKinlay – wychowawczyni Beata Olszak

klasa II d – Otylia Dabrowska, Anna Niezgódka – wychowawczyni Elżbieta Skrzypek

klasa III d – Aleksander Szczuraszek – wychowawczyni Beata Grzęda

klasa IV d – Julia Mrowińska – opiekun Iwona Szwarczyńska

klasa V a – Aleksandra Glapa, Aleksandra Sołtysiak – opiekun Iwona Szwarczyńska

klasa VI c – Dominika Cielma, Natalia Koperdowska – opiekun Iwona Szwarczyńska

Podczas uroczystości towarzyszyła nam również pani wicedyrektor Donata Malinowska-Reszel.

Uczniowie naszej szkoły sprawili nam nie lada niespodziankę.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce zajęły uczennice klasy Va – Aleksandra Glapa oraz Aleksandra Sołtysiak pod opieką Iwony Szwarczyńskiej

W kategorii klasa I-III:

II miejsce zajął Aleksander Szczuraszczek z klasy III d pod opieką Beaty Grzędy

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów!