Obudź się! Możesz więcej!

Data: 17 grudnia, 2014

16 grudnia klasa VIb wraz z wychowawcą skorzystała z zaproszenia dyrekcji Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim i uczestniczyła w koncercie ojca Łukasza Buksy. To franciszkanin odpowiedzialny za referat młodzieżowo–powołaniowy Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie. O. Łukasz znany jest z wyjątkowego podejścia do młodzieży – rapuje, skacze, biega po scenie, byle tylko zwrócić na siebie uwagę młodzieży. A warto, bo mówi o rzeczach ważnych, o nieprzemijających wartościach, o życiu, samotności, miłości. „Obudź się! Możesz więcej!” to autorski cykl muzyczno – słownych konferencji ewangelizacyjnych skierowanych do młodzieży. Uczniowie nie pozostali obojętni na tę formę przekazu i żywiołowo reagowali na utwory charyzmatycznego franciszkanina. Aula gimnazjum wypełniona była po brzegi, nie tylko gimnazjalistami i licealistami, ale także uczniami z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.