Obrączkowanie ptaków

Data: 9 stycznia, 2014

Uczeń klasy II a – Bruno Wojciechowski wraz z rodzicami, dnia 3 I 2014 uczestniczył w znakowaniu ptaków wróblowatych. Obrączkowanie odbywało się przy karmnikach u Piotra Majewskiego w dzielnicy Wenecja w Ostrowie Wielkopolskim.

Przez cały piątek w delikatną sieć ornitologiczną udało się schwytać i oznakować 57 ptaków z 4 gatunków. Były to: 34 sikory bogatki i 6 modraszek, 10 wróbli mazurków oraz 7 dzwońców. Jak na wyjątkowo ciepły na styczeń dzień (ok. 0 st. C) był to bardzo dobry wynik.

Natomiast w niedzielę 5 stycznia Julia, Dawid i Mateusz Cieszyńscy wraz z rodzicami byli świadkami obrączkowania sikorki sosnówki – jakże rzadko spotykanego ptaka w przydomowych ogrodach.

Uczniowie wraz z rodzicami wykonali zdjęcia, które przesłali na skrzynkę mailową nauczyciela lub zgrali na pendrive’a i dostarczyli do szkoły. Było to związane z realizacją zadania TIK w ramach programu “Szkoła z klasą 2.0”.