Obóz w Węglowicach

Data: 21 sierpnia, 2013

Słońce, czysta woda, sport i ciekawe zajęcia zagwarantowały dzieciom z UKS “Piątka” doskonałą zabawę podczas obozu sportowego w Węglowicach. Przez siedem dni mali sportowcy brali udział w treningach koszykarskich doskonaląc swoje umiejętności, a upalna pogoda sprzyjała fantastycznej zabawie na basenie. Były mecze piłki wodnej, piłki nożnej, hokeja na trawie i badmintona. Dzieciaki zwiedziły piękną, zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, Jasną Górę i Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dodatkową atrakcją była zabawa w Parku Wodnym. Ale obóz w Węglowicach to nie tylko rozrywka. Każdego dnia dzieci uczestniczyły w specjalnych zajęciach poświęconych profilaktyce uzależnień. Ciekawe pogadanki, prezentacje multimedialne i zajęcia plastyczne uświadamiały młodym ludziom jakie ryzyko i niebezpieczeństwa niosą ze sobą nałogi. Jeśli komuś jeszcze mało atrakcji, to dodamy, że ci, którzy pierwszy raz brali udział w obozie musieli przejść chrzest, koszykarze zagrali kilka sparingowych meczy z drużynami ze Strzelec Opolskich, odważni obozowicze przeszli ścieżkę strachu. Nie zabrakło zabawy w podchody, a na zakończenie obozu wszyscy smażyli kiełbaski przy ognisku. Obóz letni odbył się dzięki rodzicom uczestników oraz dofinansowaniu Urzędu Miasta i Gminy Ostrów Wlkp.