Obchody Dnia Wrażliwości przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Data: 23 marca, 2014

21 marca to Pierwszy Dzień kalendarzowej wiosny, ale również Dzień Wrażliwości. W tym roku święto to obchodzono w łączności z Dniem Motyla.

Do obchodów tego dnia w szczególny sposób przygotowywali się mali i duzi wolontariusze ze szkolnego koła “Pomocna dłoń”. Wolontariusze zachęcili swoich kolegów i koleżanki do wykonania kolorowych motyli, którymi udekorowali swoje sale lekcyjne.

Również w tym dniu wolontariusze w kolorowych wiosennych strojach wraz z Panią wiosną odwiedzili przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 8, którym przekazani wraz z wiosennymi życzeniami 123 własnoręcznie wykonane motyle.

Wizyta w przedszkolu była okazją do rozmów na temat wrażliwości i wzajemnej pomocy. Był to również czas wspólnej zabawy podczas, której wolontariusze wraz z przedszkolakami zaprezentowali przedstawienie do wiersza J. Tuwima “Rzepka”.