O finansach trochę inaczej…

Data: 27 lutego, 2012

Ogólnopolski Program  ,,Od grosika do złotówki”,  w którym brali udział trzecioklasiści  ,,Piątki”, po raz kolejny spotkał się z pozytywnym odbiorem  uczniów, rodziców i nauczycieli. Tegoroczne klasy drugie również przystąpiły do realizacji tego projektu. Wdrożenie programu poprzedziło spotkanie z rodzicami. Wychowawcy przedstawili cele, zadania, metody i środki ich realizacji oraz przewidywane efekty projektu. Na klasowych spotkaniach zademonstrowali rodzicom bogaty zestaw pomocy przygotowanych dla uczniów. Zajęcia rozpoczęły się w styczniu i mają formę dydaktycznej podróży po kosmosie, która potrwa 10 miesięcy. Interesujące połączenie nauki i zabawy umożliwi dzieciom przyswojenie pojęć związanych z finansami, poznanie sposobów oszczędzania, doskonalenie umiejętności wypowiedzi pisemnej oraz nabycie sprawności w obliczeniach pieniężnych. Dodatkową zaletą programu jest dobranie środków i form pracy w taki sposób, by w pełni rozwijały twórczość i wyobraźnię dziecka, bez których niemożliwe jest funkcjonowanie w dynamicznie zmieniającym się  świecie.