Nowe propozycje do Kącika Zaczytanych

Data: 9 maja, 2017

„Kącik Zaczytanych”, w miesiącu maju – biblioteka poleca

Z przygód krasnala Hałabały

Krzemieniecka Lucyna

Powroty do lektur z dzieciństwa, które do dziś  zachwycają. Krasnala Hałabałę wymyśliła Lucyna Krzemieniecka, a właściwie Wiera Zeidenberg (11.05.1907 r. – 22.09.1955 r.), pisarka i poetka. “Z przygód krasnala Hałabały” to zbór krótkich opowiadań, których głównym bohaterem jest właśnie Hałabała. Opowiadania Krzemienieckiej to trochę proza, a trochę wiersz, zaś przygody sympatycznego krasnala są pretekstem do przedstawienia leśnego życia, czyli zwierząt, roślin i zmian zachodzących w przyrodzie, oczywiście z uwzględnieniem pór roku. Lucyna Krzemieniecka stworzyła bardzo mądry tekst, z ogromną dbałością o słowo, po prostu ciekawy i ładny pod względem językowym.

W miesiącu maju –  biblioteka poleca książkę dla dorosłych

Chata

William Paul Young

Tłumaczenie: Anna Reszka

“Chata”, opowieść o zrozpaczonym i wątpiącym ojcu, który spotyka się z Bogiem pod postacią jowialnej Murzynki. Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana, ale ciała dziewczynki nie odnaleziono. Cztery lata później…