Nordic Walking dla każdego – dla „małego” i „dużego”

Data: 16 marca, 2012

W najbliższą sobotę 17 marca na terenie Stanicy Harcerskiej odbędą się pierwsze zajęcia w ramach projektu Nordic Walking dla każdego – dla „małego” i „dużego”. Organizatorem  tego przedsięwzięcia jest  Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” działający przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Nordic Walking jest to technika marszu polegająca na zaangażowaniu do wysiłku jak największej partii układu ruchu poprzez zwiększone wymachy ramion, wydłużony krok oraz prawidłowe zastosowanie specjalnie zaprojektowanych kijów. Prawidłowa technika marszu i właściwe użycie kijów pociąga za sobą szereg korzyści dla każdego ich użytkownika, jak chociażby fakt niezwykle korzystnego odciążenia stawów kończyn dolnych i kręgosłupa, poprawa wytrzymałości, siły i gibkości mięśni czy jednoczesne zaangażowanie blisko 90% mięśni całego kręgosłupa. Jest to bardzo atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego. Projekt ten zakłada prowadzenie zajęć dla całej społeczności szkolnej, tzn. dzieci, rodziców, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Celem tego programu jest integrowanie poprzez Nordic Walking społeczności szkolnej co efektywnie wpłynie na relacje interpersonalne, a także poprawi stan aktywności fizycznej. Stanowi on jedną z najkorzystniejszych form aktywności ruchowej ze względu na odchudzanie, profilaktykę oraz procesy rekonwalescencji po wielu procesach chorobowych.

Zajęcia odbywać się będą cyklicznie w każdą sobotę w godzinach popołudniowych na ternie Piaski – Szczygliczka. Realizacja tego programu jest możliwa dzięki wsparciu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa.