Nocne rozmowy o sowach

Data: 25 marca, 2018

23 marca bieżącego roku w Antoninie miało miejsce ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne pod nazwą „Noc Sów” zorganizowane przez Nadleśnictwo Antonin oraz stowarzyszenie Ptaki Polskie. W spotkaniu wzięło udział 10 członków Klubu Ekologicznego z klasy VB pod opieką pani Marii Baranowskiej i Marioli Tomańskiej. Uczestniczyli w nim także rodzice uczniów, którzy są miłośnikami przyrody i często biorą udział w przyrodniczych wypadach. Spotkanie rozpoczęła prelekcja pana Waldemara Blaźniaka na temat gatunków sów oraz ich biologii. Następnie uczniowie mieli możliwość podziwiania żywych sów, które przywiózł sokolnik, pan Damian Kwiatkowski. Okazja do obserwacji ptaków, słuchanie ich odgłosów, porównywanie upierzenia i naturalnego piękna, była niezapomnianą „żywą” lekcją. Po licznych pytaniach zadanych panu Damianowi Kwiatkowskiemu, dzieci doszły do wniosku, że po poznaniu tych pięknych ptaków, będą lepiej je chronić. Następnie nasłuchiwano odgłosów sów na terenie rezerwatu przyrody „Wydymacz”. Kolejną atrakcją przygotowaną dla wszystkich gości przez Nadleśnictwo Antonin było ognisko i pieczone kiełbaski. Nocne spotkanie z sowami zakończyło się rozdaniem wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów. Do zobaczenia za rok.