NOC W SZKOLE

Data: 20 marca, 2014

Czy to możliwe, że ze szkoły nie chce się wychodzić aż do rana? Tak, jeśli tylko spędza się w niej tak ciekawą i pełną emocji noc, jak klasy Va, Vb integracyjna i VIa z wychowawcami.

Klasy wzięły udział w warsztatach chemicznych, jakie przeprowadzili sympatyczni naukowcy z Centrum Chemii w Małej Skali. Panowie Piotr i Łukasz przyjechali do nas z Torunia. Oprócz tego, że każdy uczeń mógł sam poeksperymentować (a nawet spowodować mały wybuch!) obejrzeliśmy fascynujący pokaz chemiczny w wykonaniu naukowców. Był zielony ogień, tajemniczy dym i mnóstwo śmiechu!

Po tych przeżyciach uczestnikom nocy w szkole apetyty wyjątkowo dopisywały, więc pizza zamówiona na kolację, znikała w niesamowitym tempie. Później przyszła kolej na oglądanie filmów, żarty i pogaduszki w gronie kolegów i koleżanek. Aby trochę się rozruszać, około drugiej w nocy chętni mogli pograć w kosza i w dwa ognie na sali gimnastycznej. Mimo tak późnej pory znaleźli się też amatorzy badmintona i siatkówki.

Ożywionym uczniom nie chciało się spać, więc śmiechy i rozmowy dobiegające z sal, słychać było do samego rana! Rano zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wrócili do domów i długo… odsypiali noc w szkole.