Noc w muzeum

Data: 23 maja, 2013

Czy zwiedzanie muzeów może być atrakcją? Oczywiście, że tak. Niezapomnianą Noc Muzeów zapewnili klasie III d i klasie III c rodzice wraz z wychowawczyniami. Dzieci wyruszyły na muzealny szlak późnym popołudniem. Klasy zwiedziły Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu i izbę pamiątek w Grabowie. Uczniowie III d odwiedzili także ostrzeszowskie muzeum, gdzie podziwiali wystawę obrazów Antoniego Serbińskiego oraz odbyli spacer na basztę. W Grabowie wszyscy mieli okazję pisać gęsim piórem i jeść miód z biszkoptami. W Kaliszu poznali historię tego miasta i zobaczyli eksponaty, pochodzące z różnych okresów jego istnienia. Pracownicy kaliskiego muzeum osłodzili dzieciom zwiedzanie cukierkami i andrutami. Po powrocie do szkoły, gdzie uczniowie mieli spędzić noc, odbyły się podchody. W czasie trwania podchodów rozwiązywano zadania, wykorzystując wiadomości uzyskane podczas wycieczki. Dzieci miały okazję do zabawy i współpracy. Sprawdziły się również w roli kucharzy, przygotowując kolację i śniadanie. Poranek zastał wszystkich w doskonałych humorach. Może następnym razem inne klasy wyruszą na nocne zwiedzanie. Zachęcamy, naprawdę warto!