Noc w Muzeum

Data: 20 maja, 2015

W sobotę 16 maja 2015 roku uczniowie klasy II d z wychowawcą Małgorzatą Jędrzejak przyłączyli się do międzynarodowego przedsięwzięcia NOC MUZEÓW. Noc Muzeów to możliwość odwiedzenia placówek kultury w godzinach wieczornych i nocnych. To także możliwość uczestniczenia w specjalnie zorganizowanych z tej okazji wystawach, lekcjach muzealnych, koncertach i projekcjach filmowych.
Klasa II d Noc Muzeów rozpoczęła od wizyty w Izbie Pamiątek w Grabowie. Tam obejrzała film i eksponaty związane z pszczelarstwem. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły dawne przybory szkolne. Była też niełatwa okazja pisania gęsim piórem. Następnie przyszedł czas na obejrzenie wystawy “Nie tylko w antrejce… W dawnym ostrowskim domu” w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Wystawa ta dostarczyła dzieciom niezapomnianych przeżyć estetycznych oraz była ciekawą lekcją historii. Noc Muzeów zakończyła się NOCĄ w SZKOLE!! Słowem moc atrakcji w jedną noc.