Niecodzienny ostatni dzień nauki w klasie II b integracyjnej

Data: 27 czerwca, 2017

Jest nas 19-ścioro – 10 dziewczynek i 9 chłopców. Jesteśmy klasą integracyjną tzn. że na równi uczą się w jednej klasie dzieci zdrowe i niepełnosprawne, ale dla nas nazewnictwo nie ma większego  znaczenia. Mamy dwie panie, panią Lucynę Łukomską i panią Małgorzatę Monetę-Molską,  i to jest fajne, ale bywa też męczące, bo co dwie głowy to nie jedna, i trudniej ukryć nasze psikusy. A psocimy, bo to normalne. Mamy lepsze i gorsze dni. Wszyscy jednak się lubimy i chętnie spędzamy razem czas. Każdy nasz dzień zaczyna się o 8.50, gdyż niektórzy z nas korzystają ze szkolnego autobusu. Do klasy wchodzimy w różnych nastrojach ale zawsze z przyjemnością. Po dwóch latach znamy się jak łyse konie i wiemy na co kogo z nas stać.  Nie brakuje wśród nas miłośników zwierząt . Do klasy przynosimy nie raz nasze maskotki, zdjęcia pupili lub śpiewamy o tym piosenki. Nasze Panie mają różne pomysły. Starają się pokazać nam wiele możliwości odkrywania świata zachęcając to do pisania, to do śpiewania, malowania czy gry aktorskiej. Chodzimy na rajdy, jeździmy na wycieczki, pokonujemy własne strachy wspinając się na drzewa dosłownie i w przenośni.  Zgrana z nas paczka, rodzice też się lubią. Bez nich nie było by wielu naszych pomysłów. Spotykamy się w szkole i poza nią. Jesteśmy różni, a jednocześnie tacy sami – marzymy,  kochamy, lubimy się, bawimy. Zachęceni przez nasze Panie uruchomiliśmy wyobraźnię i przelaliśmy na papier pomysły. Powstało kilkanaście opowiadań, z pomocą rodziców wydane w postaci książeczki. Są różnorodne, dłuższe, krótsze ale są nasze i chcemy się nimi podzielić. Pierwsze kroki w tym kierunku poczyniliśmy w przedostatni dzień roku szkolnego tj. 22 czerwca, gdy zaprosiliśmy do nas panią Zastępcę Prezydenta  Miasta Ostrowa Wielkopolskiego panią Ewę Matecką , podczas której zaprezentowaliśmy siebie i swoje dzieło.  Pani Ewa Matecka była wzruszona tym spotkaniem. Z rozrzewnieniem opowiadała nam o swoim dzieciństwie i wyraziła chęć kolejnego spotkania z naszą klasą. Prosiliśmy również o przekazanie naszej książki pani Prezydent Miasta Ostrowa pani Beacie Klimek. Ale to nie koniec. Każdy nauczyciel uczący nas otrzymał upominek na koniec roku szkolnego w postaci naszego dzieła, jak i pani dyrektor Dorota Cieśla. Wiemy również, że nasza książka powędrowała za pomocą poczty do Wicewojewody Wielkopolski pani Marleny Maląg. Wszystkim tym osobom życzymy miłej lektury. Natomiast społeczności uczniowskiej i nauczycielom naszej szkoły  życzymy udanych wakacji pełnych przygód, w tym do świata wyobraźni, który w niczym nas nie ogranicza.

P.S. Nasza książka będzie dostępna w bibliotece szkolnej.