Niecodzienne zajęcia Koła Małego Aktora

Data: 10 października, 2014

Koło Małego Aktora to zajęcia, których głównym zadaniem jest rozbudzanie zainteresowań teatralnych wśród uczniów klas I-III.

W środę 8.10.2014r. „mali aktorzy” mieli możliwość poznać wiele tajemnic związanych z teatrem, a przede wszystkim zobaczyć różnorodne lalki. Zajęcia przygotowane przez panią Monikę Jangas – naszą praktykantkę, pozwoliły wszystkim przenieść się do krainy wyobraźni i fantazji. Spotkanie z niesamowitymi i bardzo różnorodnymi rekwizytami teatralnymi  było ogromnym przeżyciem dla wszystkich uczestników zajęć. Lalki, kukiełki, marionetki, maski, stworzyły niepowtarzalny klimat, a bogactwo materiałów i form było zaskoczeniem dla wszystkich. Każdy chętnie dotykał tych niecodziennych rekwizytów, próbował poruszać lalką lub przymierzał maski i wcielał się w różne postaci. Lalki, maski, te małe i duże były niesamowite, jednak postać PANA KARALUCHA , czy postać OGROMNEGO PSA zrobiły największe wrażenie. Wszyscy chętnie próbowali operować rekwizytami, poruszać nimi, co wcale nie było takie łatwe. Zajęcia zakończył pokaz krótkich, ale bardzo śmiesznych filmików. Przedstawiały one i uczyły, jak stworzyć własne lalki z „niczego” i jak można bawić się w teatr. Zajęcie zakończyły się obejrzeniem fragmentu spektaklu teatru cienia, który na długo zostanie wszystkim w pamięci.

Zachęcamy wszystkich do udziału z zajęciach Koła Małego Aktora!!!

                                                                                  Opiekunowie Lucyna Łukomska Anna Dorociak