Niech każdy się dowie, jak “Piątka” dba o zdrowie

Data: 22 maja, 2012

O tym, że nasza szkoła dba o zdrowie, wiedzą rodzice i uczniowie. Elementem bogatego programu prozdrowotnego są wspólne apele i projekty. W czwartek odbyło się spotkanie klas I-III pod hasłem “Zdrowie i woda urody doda”. W części artystycznej wystąpili uczniowie IId. Przygotowali humorystyczne inscenizacje wierszy Jana Brzechwy pt. “Brudas” oraz “Katar”. Drugą część spotkania wypełniły prezentacje zdrowych sałatek przygotowanych wraz z wychowawcami przez najmłodszych uczniów szkoły. Po przedstawieniu smakowitych potraw, uczniowie każdej klasy omówili składniki poszczególnych sałatek i zdrowotne walory wylosowanych wcześniej warzyw i owoców. Spotkanie zakończyła degustacja potraw w klasie. Poza komponowaniem zdrowych posiłków, najmłodsi uczniowie uczą się także jak zdrowie ratować. W ramach realizowanego w klasach I-III projektu “Kabecjanie dają radę” odbyło się spotkanie z przedstawicielami Państwowego Ratownictwa Medycznego i ostrowskiego PCK. Dzieci dowiedziały się jak bronić się przed atakiem psa, zatrzymać krwotok, przywrócić oddech, wezwać ratowników medycznych.