Nie święci garnki lepią …

Data: 27 listopada, 2013

… potrafią to robić dzieci z klasy I a, które we wtorek 19 listopada odwiedziły gościnne mury Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Wzięły udział w lekcji muzealnej: „Jak pracowali pierwsi garncarze”, którą prowadziła pani Katarzyna Bielawska. Uczniowie poznali pojęcia związane z archeologią, proste narzędzia, którymi posługiwali się pierwsi garncarze, własnymi dłońmi mogli „dotknąć historii”, aż wreszcie nadeszła chwila, w której do głosu doszła ich wyobraźnia. Z szarej gliny powstały pomysłowe i niepowtarzalne naczynia, całkiem podobne do tych, które lepili dawniej garncarze. Zabraliśmy je z sobą do szkoły. Kiedy wyschną, ozdobimy je – będą pamiątką naszego spotkania z historią. Dodatkowo duże wrażenie wywarła na nas makieta naszego miasta. Była to lekcja inna, niż zwykle.