Nie marnujemy jedzenia i dzielimy się z innymi

Data: 5 grudnia, 2013

W środę Koła Małego Aktora pod kierunkiem pani Ani Dorociak i Lucyny Łukomskiej, przygotowało spotkanie dla swoich kolegów i koleżanek z klas I-III oraz dla zerówek. Tym razem występ młodych aktorów był połączony z akcją Tesco dla szkół. Mamy talent do niemarnowania, w której nasza szkoła bierze udział. Jednym z zadań w projekcie, było przygotowanie dla innych „niezmarnowanej niespodzianki” na mikołajki. Przed przedstawieniem, które zostało przygotowane przez aktorów, odbyła się zbiórka żywności. Zamiast biletu wstępu, były przynoszone produkt żywnościowy takie jak; batonik, czekolada, makaron, ryż i wiele, wiele innych. Te produkty będą zbierane do końca tygodnia, a następnie przekazane szkolnemu Kołu PCK. Ilość „biletów”, które udało się zebrać bardzo wszystkich ucieszyła. Akcja to pokazała, że na dzieci z klas młodszych można liczyć, ponieważ każdy wie co to znaczy dzielić się i pomagać, aby wszyscy mieli radosne i piękne święta.

Po tak miłym rozpoczęciu spotkania, Koło Małego Aktora przedstawiło inscenizację wiersza Stanisława Jachowicza pt: „Pan Kotek”. Wszyscy doskonale rozumieli, dlaczego kotek był chory i leżał w łóżeczku. Widzowie, żywo i z humorem brali udział w przedstawieniu, a na koniec trafnie odczytali morał tego wiersza i przestrogę. Po spotkaniu widownia mogła obejrzeć kolorowe plakaty, które aktorzy samodzielnie wykonali na zajęciach.