Nauczyciele z klas integracyjnych południowej Wielkopolski w SP5

Data: 1 października, 2013

W ostatnich dniach września odbyło się w naszej szkole spotkanie dla nauczycieli z klas integracyjnych szkół podstawowych południowej Wielkopolski. Takie spotkania organizacyjne odbywają się corocznie, tym razem gospodarzami byli nauczyciele z Zespołu do spraw integracji, który działa w Szkole Podstawowej nr 5, a konferencja przebiegała pod hasłem Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia.

Uczestnicy z Kalisza, Hanulina, Krotoszyna i Jarocina mieli okazję do wymiany doświadczeń omówienia swoich integracyjnych sukcesów, ale i porażek oraz planów na bieżący rok szkolny, dzięki czemu powstał kalendarz imprez.

W spotkaniu wzięła udział wicedyrektor szkoły, pani Izabela Potasznik. Rozmawiano o problemach związanych z zatrudnieniem nauczycieli wspierających oraz o konieczności zatrudniania w szkołach z oddziałami integracyjnymi specjalistów. Dyrektorzy oraz nauczyciele dzielili się doświadczeniami z zakresu organizacji zajęć dodatkowych dla uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności oraz o sposobach dofinansowywania miedzy innymi wypoczynku niepełnosprawnych. Nauczyciele opowiadali o swoich innowacyjnych pomysłach na zajęcia w klasach oraz na integrację środowisk.

Okazją do kolejnego spotkania w szerszym gronie będzie konferencja metodyczna pod hasłem Mamy różne doświadczenia, ale wspólny cel, która w październiku odbędzie się w Krotoszynie.