Data: 17 grudnia, 2017

W piątek 15 grudnia miało miejsce podsumowanie V Powiatowego Konkursu Plastycznego „Święta tuż, tuż … – Anioły są takie…”. Jego organizatorem, jak co roku, była Szkoła Podstawowa nr7 w Ostrowie Wielkopolskim. Za cel konkursu postawiono sobie pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowej, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej, poszerzania wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz promowanie talentów i pasji dzieci.

Na konkurs wpłynęło aż 687 prac z całego powiatu ostrowskiego, tym bardziej więc cieszy fakt, iż dwóm uczennicom naszej szkoły udało się zdobyć wyróżnienie.

W kategorii klas I-III jest to Nikola Doruch z klasy 3a (nauczyciel Beata Olszak), natomiast w kategorii klas IV-VI – Zuzanna Sójka z klasy 5d (nauczyciel Iwona Szwarczyńska).

Natomiast w czwartek 7 grudnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Straż Miejską w Ostrowie pod nazwą „Na straży bezpieczeństwa”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV i V szkół podstawowych naszego miasta. Jego celem było promowanie i utrwalanie pozytywnych zachowań na drodze, co ma szczególne znaczenie o tej porze roku, gdy szybko zapada zmrok i panują trudne warunki atmosferyczne. Na podsumowanie, które miało miejsce w  Synagodze,  zaproszone zostały następujące uczennice naszej szkoły: Olga Kazowska z klasy 4d, Maja Ostenda z klasy 4c (nauczyciel –  Iwona Szwarczyńska) oraz Natalia Franc, Aleksandra Kuroszczyk, Maja Pądel i Patrycja Wróbel z klasy 5a (nauczyciel – Beata Olszak).

Miejsce I w kategorii klas IV otrzymała Olga Kazowska z klasy 4c, pozostałe uczennice otrzymały podziękowanie za udział oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!