“Nasze miasto szanujesz, gdy odpady segregujesz” – sukces naszej szkoły

Data: 14 maja, 2015

“Nasze miasto szanujesz ,gdy odpady segregujesz”

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny konkurs ekologiczny organizowany przez Urząd Miejski oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO.Cele konkursu była selektywna zbiórka odpadów podlegających recyklingowi. Poprzez tego typu działania edukujemy nasze społeczeństwo kształtując w mieszkańcach naszej planety odpowiedzialność za jej stan. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach: indywidualnej –skierowanej do mieszkańców Ostrowa oraz zbiorowej adresowanej do przedszkoli i szkół.  Nasza szkoła  zajęła III miejsce w kategorii kartoników .

W kategorii indywidualnej skierowanej do mieszkańców wygrali również nasi uczniowie:  I miejsce Allan Szczuraszek uczeń klasy Ic (kategoria kartoników), wyróżnienie Aleksander Szczuraszek –uczeń klasy IVc (kategoria zbiórka makulatury). Należy zaznaczyć ,iż nasza szkoła po raz kolejny otrzymała nagrodę. Aleksander i Allan odebrali również wartościowe nagrody. W konkursie uczestniczą co roku, odnosząc sukcesy. Zachęcamy wszystkich do segregacji –mówią chłopcy. To wszystko również dla nas, dla środowiska w którym żyjemy. Do zobaczenia za rok.