„Nasze małe zoo” – WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Data: 5 października, 2014

Już po raz drugi w tym roku szkolnym spotkały się z naszymi nauczycielami dzieci pięcio- i sześcioletnie w ramach zajęć z cyklu Zaprzyjaźnij się z Piątką.  Tym razem pod opieką pań: Moniki Marcinkowskiej, Katarzyny Łukaszewskiej oraz Katarzyny Skupińskiej mali goście udali się w bajeczną podróż do zoo. Dzieci obejrzały ciekawy film o zwierzętach afrykańskich, później wzięły udział w licznych zabawach i łamigłówkach – rozpoznawały między innymi odgłosy zwierząt (również takich jak kojot, jastrząb, hiena, a nawet wieloryb), wielu emocji dostarczyły także zagadki na tablicy interaktywnej, w czasie których przedszkolaki odgadywały, jakie zwierzę ukryło się na puzzlach. Pięcio- i sześciolatki okazały się tu bezkonkurencyjne.

Przyszli uczniowie mieli także okazję poznać dwie wesołe piosenki o wycieczce do ogrodu zoologicznego, w czasie których uczyli się nowych zabaw i tańca. Miłą pamiątką z tych zajęć z pewnością będą własnoręcznie wykonane ekologiczne zwierzątka z rolek po papierze.

Zabawy było mnóstwo, czas minął szybko i niektórzy z przykrością opuszczali szkole mury. Wszystkie dzieci zapraszamy na kolejne spotkanie już za dwa tygodnie!