Narodowe Święto Niepodległości

Data: 12 listopada, 2012

Uroczystym apelem, strojami galowymi oraz biało – czerwonymi kotylionami na piersiach uczcili uczniowie naszej szkoły 94 rocznicę przełomowego wydarzenia w dziejach polskiej historii po I wojnie światowej. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy VI d pod kierunkiem wychowawcy – p. Violetty Szymczak i p. Jana Gajnego, który zadbał o oprawę muzyczną, przybliżyli koleżankom i kolegom drogę  naszego kraju do 11 listopada 1918 roku i upragnionej wolności. Podczas apelu uczniowie wysłuchali również kilku pieśni patriotycznych, między innymi w wykonaniu Konstancji Przybyłowicz z klasy VIc.

W naszej szkole w przed dzień tego Narodowego Święta przeprowadzona została sonda na temat „Z czym kojarzy Ci się 11 listopada”. Przed kamerą wypowiadali się uczniowie zarówno klas starszych jak i maluchy. Z zebranego materiału powstał film, który uczniowie mogli obejrzeć podczas przerw. Autorkami filmu były Panie Izabela Potasznik i Joanna Zemska.

 Podczas całego dnia na holu szkoły uczniowie oraz rodzice mogli obejrzeć prezentację na temat tak istotnych dla naszego narodu wydarzeń.