Narodowe Święto Niepodległości

Data: 15 listopada, 2017

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Właśnie z tej okazji, w piątek 10 listopada oraz w poniedziałek 13 listopada, uczniowie klas VIc i VId przygotowali wzruszającą i pełną patriotyzmu lekcję historii. W montażu słowno – muzycznym młodzi aktorzy pokazali długa drogę jaką musieli przejść Polacy, aby po 123 latach odzyskać  niepodległość. Uroczystość z udziałem dyrekcji szkoły i pocztu sztandarowego rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Odświętnie ubrani uczniowie, z przypiętymi biało – czerwonymi kotylionami, mieli okazję przypomnieć sobie ważne wydarzenia z okresu Polski pod zaborami. Ciekawa narracja przeniosła wszystkich w odległe czasy. Punktem kulminacyjnym uroczystości był wspaniały pokaz z flagami w wykonaniu uczniów tych klas.

Taka lekcja historii z pewnością na długo zagości w pamięci uczniów. Treści wynikające z apelu uświadomiły wszystkim, jak wielką wartością jest wolna i niepodległa Polska.