Data: 17 września, 2016

W poniedziałek 12 września 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się 5 edycja Narodowego Czytania. Jest to akcja ogólnopolska, pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa w Polsce. W tym roku uczniowie klas czwartych,  piątych i szóstych mieli okazję poznać fragment utworu  „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Do udziału w inicjatywie zaproszono rodziców i nauczycieli, m.in.: panią Małgorzatę Mielcarek, Grażynę Królak, Małgorzatę Monetę-Molską, Katarzynę Łukaszewską, Agnieszkę Organistę, Monikę Wawrzyniak, Kingę Łosiewicz, Kazimierę Grzegorczyk oraz pana Arkadiusza Maja. Blask świec, przepięknie czytany tekst, zaciekawione twarze słuchaczy, to może świadczyć o tym, iż dzieło literatury polskiej przeniosło uczestników Narodowego Czytania do czasów Nerona.

Nad całością spotkania czuwała nauczycielka biblioteki – Kazimiera Grzegorczyk.