Narodowe Czytanie w SP5

Data: 19 września, 2015

W poniedziałek 14 września 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się 4 edycja Narodowego Czytania. Celem ogólnopolskiej akcji zapoczątkowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego jest popularyzacja czytelnictwa w Polsce. W tym roku uczestnicy narodowego czytania mieli okazję poznać twórczość Bolesława Prusa, aczkolwiek w SP 5 zamiast „Lalki” na warsztat czytelniczy wzięto nowelę „Katarynka”. Losy jej bohaterów społeczność uczniowska z klas piątych i szóstych miała okazję poznać, gromadząc się w hali sportowej szkoły.

W świat zaczarowanych dźwięków katarynki przeniosły uczniów czytając karty noweli dyrektor Dorota Cieśla, panie wicedyrektor Izabela Potasznik, Donata Malinowska-Reszel oraz pani sekretarka Grażyna Królak. Blask świec, pięknie czytany tekst i skupione twarze słuchaczy, świadczą o tym, iż dzieła literatury polskiej potrafią jednoczyć wspólnotę szkolną wokół polskiej tożsamości. Koordynatorem spotkania była pani bibliotekarz Kazimiera Grzegorczyk.