Narodowe Czytanie

Data: 21 września, 2017

W poniedziałek 18 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się 6 edycja Narodowego Czytania. Jest to akcja ogólnopolska, pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa w Polsce. W tym roku uczniowie klas czwartych,  piątych i szóstych mieli okazję poznać fragment dramatu  pt. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Do udziału w inicjatywie zaproszono pracowników i  nauczycieli szkoły, m.in.: panią Iwonę Sztukowską, Katarzynę Łukaszewską, Mariolę Tomańską, Anetę Marciniak, Kingę Łosiewicz, oraz panów: Arkadiusza Maja, Pawła Królaka, Łukasza Olejnika. Blask świec, przepięknie czytany tekst, zaciekawione twarze słuchaczy, to może świadczyć o tym, iż dzieło literatury polskiej przeniosło uczestników Narodowego Czytania do czasów „Wesela”.

Nad całością spotkania czuwała nauczycielka biblioteki- Kazimiera Grzegorczyk.