Największa w Polsce edukacyjna wystawa budowli z klocków LEGO

Data: 19 października, 2016

We wtorek 18 października 2016 roku klasa II c i II d wspólnie z wychowawcami i rodzicami odwiedziła największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków LEGO w Łodzi.

Przedsięwzięcie objęte zostało Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka.

Impreza uznana została Wydarzeniem Roku dla szkół i przedszkoli.

Dzieci zachwycały się różnorodnością budowli złożonych z kilku milionów klocków. Eksponaty przedstawiały architekturę zabytkową oraz współczesną. Dotyczyły wydarzeń historycznych oraz scen z filmów i bajek. Szczególna uwaga została zwrócona na największy statek TITANIC zbudowany z 5000.000 elementów. Ogromne wrażenie na wszystkich wywarły również interaktywne roboty oraz lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej.

Pasjonaci piłki nożnej pozowali do zdjęć z figurą Roberta Lewandowskiego w skali 1:1 stworzonej z 70 tysięcy klocków.

Ciekawostkę stanowiło edukacyjne kino dla dzieci, w którym uczniowie dowiedzieli się o sposobie konstruowania i działania robotów i maszyn. Atrakcją dla wszystkich był także czas spędzony w FUN PARKU, strefie zabaw klockami LEGO, gdzie dzieci miały okazję samodzielni i twórczo konstruować różne pojazdy i budowle.

Wystawa okazała się wielkim przeżyciem, a wrażenia zostaną na długo w pamięci.