„Najsympatyczniejszy zwierzak z wybranego utworu Marii Konopnickiej”

Data: 25 października, 2016

XIV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

„Najsympatyczniejszy zwierzak z wybranego utworu Marii Konopnickiej”

W minioną środę 19.10.2016r., w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I- III pt. „Najsympatyczniejszy zwierzak z wybranego utworu Marii Konopnickiej”.  Odpowiedzialne za organizację i przebieg konkursu były: p. Małgorzata Śmiłowicz i p. Agnieszka Kubica.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości oraz przedstawienia życia i twórczości Konopnickiej w krótkiej prezentacji multimedialnej.

Przybyło  18 trzyosobowych zespołów z 6 szkół: SP7, SP9, SP13, SP Edukator, SP1-jako organizatorzy i my, czyli SP5.

 Prace były wykonywane przy wykorzystaniu różnych technik.

Pierwszoklasiści używali pasteli olejnych, drugoklasiści pasteli suchych, a trzecioklasiści chwycili pędzle do rąk i malowali farbami plakatowymi. Na zilustrowanie swojego czworonożnego przyjaciela z utworu M. Konopnickiej uczestnicy mieli 60 minut.  Prace były wykonywane bardzo sprawnie w zgodniej i przyjaznej atmosferze. W końcu co sześć rąk, to nie dwie.

Po ciężkiej pracy każdy, mały artysta mógł liczyć na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek.

Imprezę uświetniła inscenizacja utworu patronki SP1, pt. „Przygody Pimpusia Sadełko” wykonana przez uczniów tej placówki.

Oceną powstałych ilustracji  zajęło się jury w składzie: p. Barbara Zabłocka- przedstawiciel Powiatowej Galerii Sztuki i p. Hanna Zielińska- Wiśniewska, która jest plastykiem w SP1.

 I tak nasza Piątka dzięki zdolnościom uczniów i włożonej pracy wychowawców w przygotowania zajęła następujące miejsca: klasy pierwsze- III miejsce dla dziewczynek z klasy IB integracyjnej: Marii Budzyń, Natalii Florczyk i Weroniki Pilarczyk, które zilustrowały wiersz „Pszczoły”, klasy drugie- I miejsce  dla uczennic z klasy II D i II B integracyjnej: Julii Piwek, Gabrieli Jurczak i Antoniny Jurek, które wykonały piękne psy- mopsy z utworu „Zosia i jej mopsy”. Klasy trzecie wykonały pracę do wiersza „Bocian” otrzymując dyplomy za uczestnictwo.

Za przygotowania uczennic do konkursu należą się podziękowania opiekunom: p. Annie Karpińskiej, p. Lucynie Łukomskiej, p. Beacie Grzędzie, p. Barbarze Cnotliwej oraz p. Irenie Tresce i p. Danucie Adamik.

Gratulujemy naszym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!